Visos paslaptys užrašytos veide

Kaip atspėti, kas stovi prieš mane – draugas ar priešas? Doras, atviras, nuoširdus žmogus ar linkęs manipuliuoti ir meluoti? Kaip nesuklysti, renkantis gyvenimo draugą? Ar galima apie neigiamas savybes sužinoti, vien pažvelgus į veidą?

 

Pažinti žmogų iš pirmo žvilgsnio padeda mokslas, vadinamas fenotipologija (veidotyra). Pagal tam tikrus veido bruožus galima suprasti žmogaus esmę ir netgi numatyti, kas jo laukia ateityje. Apie tai, ką mums duoda veidotyra ir kaip šia metodika naudotis, aiškina pažinčių agentūros „Meilės harmonija” vadovė Vilma ŠIAUČIŪNIENĖ.

Padeda nustatyti psichologinį portretą

Tai, kad veido bruožai gali be žodžių kalbėti apie vidines žmogaus savybes, buvo žinoma jau nuo senų laikų. Kiekviena tauta šioje srityje turėjo tam tikrų pastebėjimų, kuriais vadovavosi. Veidotyra ypač gerai buvo ištyrinėta senosiose Rytų kultūrose: Kinijoje, Indijoje.

Vakaruose pirmieji veido bruožų tyrimais susidomėjo graikai. Juos aprašė filosofas Teofrastas (370-288 pr.m.e.) ir gydytojas Hipokratas (430 m.pr. m.e.). Graikų filosofas ir tyrinėtojas Aristotelis (384 m. pr.m.e.) pirmasis susistemino veidotyros žinias ir parašė traktatą. Viduramžiais veido tyrimais domėjosi Leonardas da Vinčis.
Šiuolaikinis mokslas patvirtina žmogaus vidinio pasaulio ir tam tikros veido anatominės sandaros ryšį. Veido bruožų tyrinėjimas padeda sudaryti žmogaus psichologinį portretą.

Atsispindi genetinę informaciją

Mokslininkai jau seniai nustatė, kad įgimta žmogaus genetinė informacija veikia ir jo elgesį. Žmogaus išvaizda (fenotipas), o kartu ir jo vidinės savybės susiformuoja per kartų kartas. Tai mums paliko protėviai, gyvendami tam tikroje aplinkoje ir tam tikrose geografinėse sąlygose.

Tačiau kaip buvo surasti dėsningumai? Kaip pagal veido ar nosies formą galima sužinoti, kad štai šis – sąžiningas, o anas – melagis? Tai išaiškino smegenų tyrėjai. Tam tikros žmogaus smegenų sritys yra susijusios su tam tikromis veido raumenų grupėmis, todėl bet kuri mintis ar emocija sukelia tam tikro raumens judėjimą. Šis judėjimas – labai nedidelis, plika akimi nepastebimas, tačiau pasikartodamas diena dienon formuoja vienokius ar kitokius žmogaus veido bruožus.

„Todėl neverta bandyti nuslėpti savo minčių bei emocijų, – sako Vilma Šiaučiūnienė, – nematomi mimikos raumenų susitraukimai jau seniai ant jūsų veido nupiešė visą jūsų chrakterio schemą. Nuo gimimo susiformavo pagrindiniai jūsų veido bruožai, kurie ir lemia vidinį pasaulį. Jų atsikratyti nepavyks – kaip ir pakeisti savo vidaus. Žinoma, galima bandyti. Kai kurie tyrinėtojai tvirtina, kad tikrieji žmogaus veido bruožai susiformuoja tik jam sulaukus 40 metų.”

Ypač svarbu pažinties pradžioje

Kodėl taip svarbu žinoti žinoti, kas slypi už kaukės, vadinamos veidu? Juk niekas nenori apsirikti. Tai nepaprastai svarbu versle, juk niekas netrokšta nesąžiningų verslo partnerių ar atsakingų darbuotojų. Kam reikalingas žmogus, kuriame slepiasi tingumas ar vangumas? Žinoma, ir šeimoje, ieškant gyvenimo draugo visam gyvenimui.
Kodėl šeimos išyra? Nes „nesutampa charakteriai.” O kaip jie gali sutapti, jeigu jau pačioje pradžioje nesutapo? Deja, daugelis naiviai tiki, kad „meilė nugali viską” ir bando perauklėti, pakeisti savo meilės objektą. Tačiau jie klysta.

„Negalima kurti ilgalaikių santykių su žmogumi, viliantis, kad jis pasikeis, – sako Vilma, – jei neradote jums tinkamo, neskubėkite kurti šeimos su bet kuo, verčiami bėgančio laiko ar spaudžiami artimųjų. Jau geriau ilgiau paieškokite, juk laimė ir meilė yra svarbiausia.”

Deja, kartais nulemia emocijos ar akimirkos įspūdis. Ne kiekvienam užtenka gyvenimiškos patirties.
Kad netektų skausmingai kentėti, pažinčių agentūros vadovė Vilma Šiaučiūnienė į porą suveda tik tuos žmones, kurie, jos manymu, tikrai geriausiai tinka vienas kitam. Tam, kad tai sužinotų, Vilma pasitelkia veidotyros metodą bei astrologijos ir psichologijos žinias. Ji kalbasi su žmonėmis, stebi juos, gilinasi į anketas ir bando suprasti, ar tikrai realūs norinčiųjų susipažinti lūkesčiai.
Pirmojo susitikimo su kanditatu metu Vilma klauso atėjusiojo ir stengiasi įžvelgti giliau. Į daugybę klausimų atsako pašnekovo akys, kakta, skruostų ir veido forma, nosis. Agentūros vadovė atsiverčia žmogaus gimimo horoskopą ir pasižiūri, koks žmogus yra gyvenime, kokios jo silpnosios ir stipriosios puses. Ir tik tada, kai būna sudarytas pilnas kandidato portretas, Vilma gali pradėti partnerio paieškas. Atradusi jį atitinkančią sielą, surengia pirmąjį pasimatymą.
Ar visada pasiseka? Ar tie, kruopščiai pagal visas meotdikas atrinkti žmonės, iš tiesų sukuria laimingas šeimas? Ne visada, tačiau Vilma džiaugiasi tuo, kad naujų porų vis daugėja, jos jau ir atžalų susilaukė… Juk ar ne džiugu, kai vienas kitą atranda tie, kurie taip ilgai ieškojo?

Kokias paslaptis atskleidžia veidas?

Išmokus tyrinėti veido bruožus, apie žmogų galima daug pasakyti net ir nepasikalbėjus su juo. Veidas gali išduoti žmogaus intelekto potencialą, pasakyti, ar tas žmogus yra ištikimas, ar sąžiningas. Veidas kalba tiek apie gerąsias, tiek apie blogąsias savybes – gali daug pasakyti apie seksualumą, apie įgimtą maniakinį laipsnį, nervų sistemos tvirtumą, nervingumo ribą. Galima pamatyti ir valingumą, iniciatyvumą, sugebėjimą ginti savo interesus, polinkį į žygdarbius. Galima pamatyti, ar žmogus praktiškas ir sumanus, ar turi komercinę gyslelę, o gal – yra aptingęs ir išlaidus. Kiek žmogus atviras ir nuoširdus, kiek linkęs slėpti savo tikruosius jausmus. Veidas parodo apsukrumą, įtarumą, valdingumą, polinkį būti dominuojančiu arba, atvirkščiai, nuolankiu ar netgi auka.

Vilma aiškina, kad išmokti pagrindinius bruožus nėra sunku, juk jų nėra daug. Svarbiausi – akys, nosis, lūpos, smakras, žandikauliai, kaktos forma. Šie bruožai tikrai nemažai pasako apie žmogų.

Vilma siūlo veido analizę pradėti nuo to, kas labiausiai krinta į akis. Pirmiausia analizuokite dominuojantį bruožą veide, juk jis bus ryškiausias ir charakteryje. Reiktų atkreipti dėmesį ir į veido simetriją. Visi veidai yra šiek tiek asimetriški, tačiau kai kurie atrodo tarsi iškraipyti. Asimetriškumas susijęs su smegenų pusrutuliais: kairioji veido pusė – su dešiniuoju smegenų pusrutuliu, kuriame slypi emocijos ir intuicija, o dešinioji – su kairiuoju, kuriame – protas, intelektas. Taigi, matydami labai asimetriškus veidus, pagalvokite, kuri to žmogaus smegenų sritis galėtų būti sutrikusi.

Sėkmingo žmogaus bruožai

Sėkmę lemiantys ženklai vyrui – apvali galva ir aukšta kakta. Tokiems žmonėms pranašaujama didžiulė sėkmė ir džiaugsmingas gyvenimas. Aukšta kakta – valdovo ir mąstytojo bruožas. Toks žmogus iš prigimties daugiau sugeba suvokti, priima daugiau informacijos, mąsto globaliau, strategiškiau. Tyrinėjant šiandieninių vadovų, verslo ar politinių lyderių nuotraukas galima pastebėti, kad žymiausi ir labiausiai sėkmės lydimi yra tie, kuriems būdingos bent dvi iš minėtųjų trijų savybių: apvali galva, kvadrato formos veidas ar aukšta kakta.
Sėkmingos moters galva taip pat turėtų būti idealiai apvali. Tokios moterys būna puikios motinos, užaugina laimingus vaikus. Jos moka mylėti, sugeba mėgautis gyvenimu. Sėkmingų žmonių akys būna didelės, išraiškingos.
Kaip sužinoti, ar partneris yra finansiškai sėkmingas žmogus? Yra dvi veido dalys, pagal kurias galima spręsti apie žmogaus gerovę ir turtus: kakta ir nosies apatinė dalis. Jei nors viena iš šių dalių yra didelė ir stipri, tai ir yra būsimų ar jau esamų turtų ženklas. Galinga kakta reiškia ir sėkmę visuomeninėje veikloje, puikią reputaciją, o stambi nosis – gerą finansinę padėtį. Ir, beje, rūpestį bei tikrą meilę.

Kakta, akys, antakiai

Aukšta kakta – intelektualaus žmogaus, vadovo bruožas, o žema kakta reiškia pastovumą. Tai žmonės, kurie mėgsta būti vienoje vietoje. Jie yra intelektualūs, tačiau šiems žmonėms ko nors siekiant reikia įdėti kur kas daugiau pastangų ir darbo. Šie žmonės mėgsta dirbti komandoje.

Jei žmogaus kakta siaura, vadinasi, jis mato tik vieną kryptį ir ja vadovaujasi. Siauros kaktos (ir veido) žmogus analizuoja iki smulkmenų, bet į aplinkinius beveik nekreipia dėmesio, jie jam nerūpi. Toks žmogus mato tik siaurą savo interesų sritį, jo pasaulis tuo ir užsidaro. Mokslininkų, tyrinėtojų kaktos – nors ir aukštos, tačiau dažnai būna siauros.

Plati ir plokščia kakta liudija apie emocingą žmogų. Tai – kūrybiški žmonės, menininkai, aktoriai, tačiau ne visada racionalūs ir besiremiantys logika.

Kuo antakiai ryškesni ir platesni, tuo žmogus labiau pasitiki savimi, tuo daugiau turi vidinės galios. Toks žmogus atkaklus, racionalus ir logiškai mąstantis. Tačiau plačių antakių žmogus gali būti ir grubus ir net despotiškas. Ploni antakiai liudija, kad žmogus ne visada pasitiki savimi, jam dažnai sunku priimti sprendimus. Tačiau Vilma šypsidamasi priduria, kad moterims tai gali ir negalioti – jų ploni antakiai dažniausiai nėra natūralūs.

Didelės akys visada gražios ir emocionalios, tokie žmonės išraiškingi, labiau mėgstami kitų, jautrūs ir empatiški. Didelių, išraiškingų akių savininkai yra atlapaširdžiai, ekstravertai, jie labai noriai ir lengvai bendrauja. Bet jie gali būti pernelyg paviršutiniški ir susireikšminę. Mažas arba kiek įdubusias akis turintys žmonės mažai kalba, yra uždari, linkę slėpti emocijas. Jie įtarūs ir sunkiai susidraugaujantys, tačiau tiems, kas įgija jų pasitikėjimą, tampa ištikimais draugais.

Lūpos, nosis

Pagal nosį rinktis partnerį itin paprasta – kuo labiau į akis krinta nosis, tuo darbštesnis žmogus. Jeigu nosis ilga, plati ir dar su kuprele, jos turėtojas bus labai atsidavęs darbui, griežtas sau ir kitiems iki mažiausios smulkmenos.

 

Ilgą ir masyvią nosį turi jausmingi, empatiški žmonės. Trumpos nosies savininkai yra individualistai, jiems smagiau būti vieniems, nei komandoje. Jei nosis panaši į bulvę, žmogus yra optimistiškas, pasaulį priimantis pozityviai. Tačiau „bulvikės” šeimininkai kartais būna per daug paviršutiniški, išsiblaškę. Gerai atlikti darbą jiems nėra svarbu – tokie žmonės dažniau rinksis lengvesnį kelią.

Putlių lūpų savininkai – tai žmonės, kurie yra itin rūpestingi, meilūs, švelnūs, tačiau gali būti ir perdėtai emocingi ir pernelyg mėgstantys dėmesį. Šie žmonės gali būti linkę į narcisizmą. Jiems labai svarbu kontaktai su kitais, jie noriai dalinasi savo jausmais.

Plonas, siauras lūpas turintieji labiau linkę atsiskirti nuo kitų, jie mėgsta dirbti savarankiškai. Tačiau tai – susitelkę, veržlūs, ryžtingi, valingi žmonės, be to, dar ir mažakalbiai: jie tam paprastai neturi laiko. Net ir šeimoje jiems būtina asmeninė erdvė ir laisvė. Visur, net ir turėdami draugų ar gyvenimo partnerį, jie ieško progų pabūti vieni.

Jei apatinė lūpa yra gerokai platesnė, tai rodo, kad žmogus yra malonumų ieškotojas. Su tokiu lengva ir įdomu leisti laiką, tačiau kurti rimtus santykius gali būti sudėtinga.

Žandikauliai ir smakrai

Kuo platesnis žandikaulis, tuo tvirtesnės žmogaus nuostatos. Jų nei pakeisti, nei koreguoti neįmanoma. Bet kokią naujovę šie žmonės atmeta, kol jos kruopščiai patys neišanalizuoja. Tokie žmonės gali būti puikūs darbuotojai, tačiau šeimoje jo partneris turėtų būti… visiškai be žandikaulio! Tokio partnerio psichologiškai spausti negalima, jį galima paveikti tik per ilgą laiką – diplomatiškai susitarti.

Kuo žandikaulio linija yra ryškesnė, tuo žmogui svarbiau laimėti. Jie nėra tuščiagarbiai, tačiau pasiekimai jiems be galo svarbu. Tokius žandikaulius turi daug puikių sportininkų.

Jei žandikaulio linija švelni, dailiai pereinanti į kaklo liniją – toks žmogus bus puikus klausytojas, lengvai prisitaikantis ir linkęs pasiduoti kitų įtakai. Kitiems labai malonus, tačiau ne sau.

Smakras rodo charakterio tvirtumą, norą dominuoti, išsakyti savo nuomonę ir už ją kovoti. Kuo labiau išsikišęs, didesnis ir platesnis smakras, tuo žmogus yra stipresnis, labiau savimi pasitikintis. Didelius ir stipriai atsikišusius smakrus turi stiprios valios, atkaklūs žmonės. Tai emociškai stiprūs ir stabilūs žmonės.

Maži smakriukai yra ramūs, tikintys kitais, bet tik ne savimi. Jie dažnai nebaigia pradėtų darbų, nes yra įsitikinę, jog vis tiek nepasiseks. Jie nemoka organizuoti savo gyvenimo, tačiau kitiems yra geri, labai jautrūs ir empatiški.

Siaurą smakrą turi ryžtingi, vengiantys prašyti pagalbos žmonės. Tiesus smakras – delikatumo, diplomatiškumo ir korektiškumo pavyzdys.

Kaklas ir ausys

Kuo kaklas ilgesnis, tuo jo savininkas paslankesnis, minkštesnis, iniciatyvesnis, aktyvesnis, judresnis. Tai – novatoriško ir smalsaus žmogaus bruožas. Jei kaklas trumpas, žmogus pasyvus, sėslus, konservatyvus, besilaikantis normų. Tokie žmonės, nors iš išorės atrodo labai rimti, ištikus stresui palūžta pirmieji.

Ausų forma taip pat turi reikšmės: gražesnės, išraiškingesnės, didesnės, taisyklingesnės formos ausys byloja apie aukštesnį intelektą.

Dažnai reiktų atkreipti dėmesį ir į veido spalvą: rausvos spalvos, kraujagyslių išvagotas veidas rodo, kad tai – greitai užsiliepsnojantis ir piktas žmogus. Išbalęs veidas atspindi baimę ir drovumą (tiesa, moterims tai nesunku užmaskuoti).

„Žmogus yra atversta knyga – tik reikia išmokti ją skaityti”, – tvirtina Vilma Šiaučiūnienė.

 

http://www.raktas.eu/virtualus-zurnalas/  2015-02-14