Meilės harmonijai reikia ir artumo, ir erdvės

Meilė yra dviejų žmonių santykių sprendimas ir atsakymas. Tavyje tvyrantis negatyvumas – santykių nuodas. Todėl verta mokytis savyje pastebėti pozityvius dalykus, naudinga susidaryti sau sąrašą tų dalykų, kuriuos tu mėgsti, be kurių negali gyventi… O gal kaip tik tuo metu suvoksi, ko tau taip trūksta, kam nelieka laiko kai pasiaukoji santykiams.

Paprastai reikia tiesiog pamilti kas tave supa aplinkui ir užmerkti akis tam, kas tau nepatinka tarpusavio  santykiuose. Tereikia skleisti meilę, pasitelkus gerus jausmus ir emocijas ir bet koks negatyvumas po truputi išnyks. Kokia bebūtų negatyvi situacija mūsų tarpusavio santykiuose, visada yra tik vienas sprendimas – meilė. Kartais mes net neįtariame kaip išsispręs viena ar kita situacija, bet jei tu gerai jausies ir spinduliuosi meilę – stebuklas įvyks.

Dauguma žmonių, ypač moterys, nori pasiaukojančių santykių ir nesupranta, kodėl nepavyksta jų sukurti. Mums iš tiesų yra labai sunku prisipažinti, kiek daug vidinių konfliktų ir dvilypumo yra mumyse pasiaukojančių santykių atžvilgiu. Mes galime girdėti vieną stiprų balsą, kuris nori intymumo ir artumo, bet yra ir kitas, dažniausiai užslėptas arba ignoruojamas, kuris bijo pasiaukojimo, nes jam artimi santykiai siejasi tam tikra prasme su savęs praradimu. Labai dažnai mes nesuvokiame, kad tos mūsų bijančios dalys būtent ir trukdo sukurti darnius santykius.

Tiesą sakant, paprastai tiesiog nesąmoningai, projektuojame  negatyvų jausmą išorėje ir sutinkame tą negatyvą patvirtinančius partnerius!

Norėdami sukurti artimus santykius, pirmiausia turime pripažinti ir gerbti tą savo dalį, kuri jų nenori, ir išsiaiškinti, kodėl ji jų nenori. Moteriškoji mūsų pusė trokšta susiliejimo ir artumo.

Vyriškoji – individualumo, nepriklausomybės, laisvės ir saviraiškos. Ji bijo būti surišta ar apribota  moteriškumo.  O tuo tarpu moteriškoji – bijo būti atskirta nuo vyriškosios pusės ir vienatvės. Jei esame susitapatinę su savo vyriškąja energija, jausimės nepriklausomi, bet pritrauksime partnerius, kurie atspindės mūsų nuslopintą artumo troškimą.

Jei poroje esame labiau susitapatinę su savo moteriškąja energija,  trokšime  artumo pritrauksime partnerius, kurie norės daugiau erdvės!

Artimai bendraujant mums reikia ir artumo, ir erdvės. Norime susilieti su kitu, bet norime pajusti ir savo individualumą. Jausti savo reikmes ir sugebėti pabūti vienatvėje,  kai to norisi, nėra lengva. Susilieję su kitu ir jam pasiaukodami, esame linkę tą sugebėjimą prarasti.

Tačiau nepabuvę vieni, kai to norime, sukursime nesusipratimą ar net konfliktą. Nėra paprasta gyvenant poroje, susikurti savo erdvę, bet yra labai svarbu išmokti sąmoningai pabūti vieniems. Šiek tiek pabuvę drauge, turime atsiskirti ir truputį pabūti su savimi, tai gali tęstis nuo kelių minučių iki kelių dienų. Poros santykiai – tai nesibaigiantis šokis tarp artumo ir erdvės.

  www.lrytas.lt 2014-04-29