Kaip atrasti tą savąjį aš?

Tikriausiai dauguma iš mūsų pažįstame bent vieną žmogų, su kuriuo nuolat kažkas nemalonaus nutinka. Tai gali būti jūsų antroji pusė, kolega darbe, kažkas šeimoje, o gal draugas ar draugė. Paklauskite savęs, kokių savybių, kurios skiriasi nuo jūsiškių, turi tas žmogus. Kaip tas žmogus išreiškia dalykus, kuriuos jūs darote visai kitaip? Tas žmogus gali atspindėti kažkokią jūsų savybę, kurios dar nepažįstate ar neparodote.

Jei ta savybė jums atrodo neigiama, paieškokite savyje paslėpto teigiamo potencialo. Taip mano dvasinių pažinčių tarnybos vadovė fenotipologė ir šeimos santykių specialistė Vilma Šiaučiūnienė.

Pavyzdžiui, jei jis yra įžūlus ir agresyvus, atspindima ta jūsų dalis, kuri turėtų būti kategoriškesnė. Jei ji atrodo tingi ar vangi tai atspindys jūsų pernelyg didelio atsipalaidavimo.

Dažnai pasitaiko, jog santykiai ir fiziškai, ir emociškai yra užgaulūs. Jų dėka išmoksime nustatyti ribas ir apsaugoti save. Žmonės gali mus kritikuoti ir užgaulioti tik tiek, kiek mes iš tikro jiems tai leidžiame. Pirmiausiai, reikėtų pasirūpinti savimi išoriškai, vėliau pažvelgti į vidų ir išgydyti save ten, kur kritikuojame ir užgauliojame, tuomet galėsime ne tik rūpintis, bet ir mylėti save.

Pradėję į savo santykius žvelgti kaip į veidrodinį atspindį, dažniausiai pastebime tik neigiamus dalykus. Iš savo santykių būtina priimti ne tik neigiamus, bet ir teigiamus dalykus. Skirkite laiko pastebėti, kas teigiamo ir gražaus yra jūsų gyvenime, nes tai irgi yra jūsų atspindys. Neigiamais dalykais nebauskite savęs, o pastebėkite save, kur dar galėtumėte patobulinti savo kuriamą šedevrą.

Pagalvokite apie tokį pažįstamą, kurio savybėmis žavitės. Kodėl vertinate tą žmogų? Ar jaučiatės turį tų pačių savybių? Gal dar nežinote arba dar neištobulinote jų tiek, kiek tas žmogus, bet jos yra. Pabandykite įsivaizduoti, kad savyje turite dalį tų savybių, kokias turi tas žmogus. Pagalvokite, kaip galėtumėte tai dar labiau išryškinti savo gyvenime. Paprašykite savo vidinio vadovo parodyti jums, kaip iškelti tas savybes ir atskleisti dar labiau savo vidinį potencialą. Jūsų gyvenimas – tai nuolatinis savęs pažinimas ir augimo etapas.

www.lrytas.lt 2014-12-10