Ką gydyti: žmogų ar jo gyvenimą?

Ar tikrai visada geriausias gydymo metodas – nusipirkti vaistų? O gal tam tikros ligos užklumpa tik dėl to, jog žmogus gyvena ir elgiasi ne taip, kaip turėtų? Psichologė, fenotipologė ir astrologė Vilma Šiaučiūnienė teigia, kad galvos skausmai, skrandžio negalavimai, pilvo pūtimas susiję su neigiamomis emocijomis, negatyviu požiūriu į gyvenimą, kartais net buku užsispyrimu bet kokia kaina pasiekti tikslą…

Sveikame kūne – sveika siela. Koks ryšys sieja fizinę ir dvasinę sveikatą?

Ne veltui yra taip sakoma. Dvasinė, psichinė sveikata turi glaudų ryšį su fizine savijauta. Neišspręstos psichologinės priežastys ilgainiui sukelia ligas. Jas pagydyti galima ne tik geriant vaistus ar atliekant alternatyvias terapijas, bet ir atsižvelgiant į ligos priežastį iš dvasinės pusės. Būtent į fiziniame kūne vykstančius procesus galima pažvelgti kaip į pasąmonės bendravimą su žmogumi, t. y. jos siunčiamus signalus protui. Žmogaus kūnas visuomet pasako, kuriose gyvenimo srityse ar santykiuose pradingo balansas ir harmonija su savimi.

Dvasingam žmogui išgirsti savo kūną gal ir paprasta. O kaip tą padaryti civilizacijos materializme paskendusiam asmeniui?

Visada yra įmanoma asmenybės transformacija. Jeigu tik pats žmogus ieško ir siekia keisti save, leidžia sau viduje augti, kurti ir tobulėti, tai viskas tampa įmanoma. Kiekvienas asmuo renkasi, kaip jis jausis ir kokią dieną sau susikurs. Pavyzdžiui, dieną galima pradėti nuo dėkingumo maldos, mantros, jogos, tai chi ar ciguno praktikų ir meditacijos.

Ką išduoda fiziologiniai sutrikimai? Ką reikėtų keisti žmogui, jeigu jam dažnai…

…skauda galvą.

 Galvos skausmai susiję su Avino zodiako ženklu. O tai rodo neharmoningą santykį su yang energija, t. y. pernelyg aktyvios vyriškosios energijos perteklių. Numalšinti šiuos skausmus gali padėti vandens procedūros, pavyzdžiui, kojų vonelė su druska, šaltas kompresas, plaukiojimas baseine. Visa tai padeda atkurti, harmonizuoti yang energiją.

…skauda stuburą. 

Tai susiję su Saturno planeta horoskope. Stuburo skausmas gali rodyti, jog žmogus ant pečių užsikrauna per didelę naštą. Rūpesčius nesunkiai išspręstų darbo–poilsio režimo laikymasis, griežtesnė disciplina. Pavyzdžiui, net intensyviai dirbant vertėtų atrasti laiko ir bent 10–15 min. numigti. Tai suteiks daugiau jėgų ir padės išvengti nemalonių skausmų.

…sutrinka žarnynas.

 Žarnyną valdo Mergelė. Sutrikusi jo veikla išduoda, kad žmogus per daug rūpinasi smulkiais, gal net nereikšmingais reikalais, pernelyg sureikšmina materialius darbus, pamiršta visumą, harmoniją. Kita galima priežastis – žmogus ima be priežasties per daug kibti prie aplinkinių, pasaulio. Gal net smerkia, kritikuoja kitus. Žarnyno sveikata susijusi su tuo, ar žmogus leidžia aplinkiniams gyventi taip, kaip jie patys nori. Virškinimo procesas apskritai yra sudėtingas ir gana jautrus. Todėl kai griaunama kito žmogaus natūrali buvimo erdvė, tai gali labai greitai atsiliepti žarnyno veiklos sutrikimais.

…streikuoja kasos veikla. 

Tai išduoda neharmoningą santykį su vieta. Pavyzdžiui, žmogus gyvena netoli bažnyčios (tai ypatingos energijos aplinka), tačiau jis daug meluoja, manipuliuoja, elgiasi nemandagiai, nedorai ir pan. Be abejo, asmuo sąmoningai to nesuvokia, tačiau jis sulaukia atpildo, kuris gali pasirodyti būtent per sutrikusią kasos veiklą. Apskritai virškinamo trakto sklandus darbas yra susijęs su tuo, ar žmogus tvirtai stovi ant žemės, susivokia materialiniuose reikaluose, išlaiko racionalumą, pastabumą ir neplaukioja fantazijose.

…nedirba skrandis. 

Skrandis priskiriamas Mėnuliui ir Vėžio ženklui. Sutrikęs virškinimas paprastai perspėja apie neharmoningą ryšį su moteriškuoju pradu. Pavyzdžiui, vyras gerai jaučiasi tik būdamas stipriosios lyties kompanijoje tiek namie, tiek darbe, o savo gyvenimo moteris – žmoną, seserį, dukrą ar net motiną – jis niekina. Balansą praradusius santykius su moteriškąja energija iškart atspindi skrandžio veikla. Nors daugelis pirmiausia linkę kaltinti netikusį maistą, pirmiausia visgi reikėtų pagalvoti, ar prieš tai mintyse netvyrojo neigiama energija. Gal žmogus keiksnojo, piktinosi tam tikra dailiosios lyties atstove. Be to, šios neigiamos mintys kenkia ir toms, kurioms jos siunčiamos.

…kankina akių negalavimai. 

Tai vienas sudėtingiausių organų, kuris ir aprėpia gana daug. Bene pagrindinė su akimis susijusi problema – ką žmogus mato ir ko ne, kokia prasmė tam yra suteikiama, kaip visa tai yra įprasminama, kam žmogus leidžia įvykti, o kam ne.

…užklumpa širdies sutrikimai.

 Širdies ligos ir skausmai dažniausiai susiję su žmonių tarpusavio santykiais. Ir nebūtinai vien meilės reikalais. Sunegaluoti širdį gali paskatinti ir įžeidimas, įskaudinimas, pažeminimas. Vis dėlto opiausi ir daugiausiai rūpesčių sukelia santykiai tarp moterų ir vyrų. Pavyzdžiui, visiems stipriosios lyties atstovams vertėtų įsidėmėti tai, kad užgavus moters širdį reikėtų jai atsilyginti 5–6 maloniais dalykais. Priešingu atveju, neišsiaiškinus konfliktų, neužglaisčius jų, tinkamai nesusitaikius moters širdyje pradeda vertis skylė. Su žmogiškais santykiais ir juos lydinčiomis emocijomis būtina elgtis atsargiai, jautriai, nes būtent nuo jų priklauso širdies sveikata. Skausmas, neigiamos mintys kaupiasi širdyje ir užblokuoja žmogų, atitveria jį nuo ateities galimybių, o tuo pačiu sukelia ir fiziologinius negalavimus. Todėl reikia mokytis atleisti, apčiuopti tai, kas negatyvu, ir paleisti, išlaisvinti save nuo to.

 

Kodėl cheminiai medikamentai ne visada yra geriausia išeitis?

Žmogaus sveikatą ir savijautą nuolat veikia tranzitinės planetos. Kartais iškilusius sutrikimus padeda įveikti paprasti liaudiški, netradicinės medicinos metodai. Kartais išties užtenka pakeisti gyvenimo būdą, elgesį. Tačiau būna ir tokių situacijų, kuriose tiesiog neapsieinama ir be cheminių vaistų. Tiesa, visur svarbiausia neperlenkti lazdos. T. y. jausti skausmą ir vartoti vaistus nieko daugiau nesiimant – ne išeitis. Nereikia kentėti, reikia ieškoti išeičių, pagalbos.

Lietuvoje ypač opios psichologinės problemos, kurios kartais atveda iki kraštutinumų. Ką tai sako apie lietuvių gyvenimą? Ką reikėtų keisti?

Pastaruoju metu žmonės gyvena dideliu tempu, nuolatiniame skubėjime. Dėl to kyla daug įtampos, formuojasi chroniškas nerimas, pervargimas. Visa tai pasireiškia nemiga, o kartais ir depresiniai simptomai. Įprastas funkcinis, fiziologinis skausmas rodo, jog atėjo metas keisti gyvenimo būdą. Psichologinė įtampa taip pat. Protėviai į bet kokius dirgiklius reaguodavo iškart. Šiuolaikinis žmogus ne visada ir tikrai ne kiekvienas turi savyje tiek ryžto, kad galėtų pasipriešinti prieš puolančius dirgiklius. Daugelį varžo įvairūs socialiniai draudimai, pavyzdžiui, viešoji, aplinkinių nuomonė. Todėl žmogus save užspaudžia, užgniaužia viską savyje. Tuomet ir kyla slaptos, kūno depresijos pavojus. Skiriamasis jos bruožas tas, jog ji slepiasi po fiziniais negalavimais. Pavyzdžiui, širdies, galvos skausmu, šokinėjančiu kraujospūdžiu ir pan. Visa tai galiausiai gali atvesti iki rimtų ligų ar psichologinių kraštutinumų. Išeitis – mokėti ne tik dirbti, bet ir atsipalaiduoti. Taip pat vienas iš veiksmingiausių būdų slogių minčių ir lengvos depresijos šalinimui – jonažoles preparatai Ši vaistažolė teigiamai veikia kankorėžinę čakrą.

Kaip išmokti tinkamai atsipalaiduoti? Kaip atrasti geros savijautos receptą?

Šiuo atveju galima pasikliauti ir astrologine medicina, kuri kiekvienam ženklui ar stichijai pataria, kaip geriausiai praleisti laisvalaikį. T. y. kokia veikla padės lengviausiai atkurti vidinę harmoniją. 

Ugnies stichijos ženklams lengviausiai pavyksta atsipalaiduoti prie ugnies. Avinui – prie laužo ir žvakės šviesos, Liūtui – prie židinio, Šaulį sušildo dvasinė ugnis.

Žemės stichijos atstovą Jautį atpalaiduoja masažai ir vandens terapijos. Mergelė geriau pasijus atlikdama kruopštumo reikalaujančius darbus, o Ožiaragis išsiruošęs į ritritą. Be to, visiems šiems ženklams energijai atstatyti padės žemės darbai.

Oro stichijai priklausiančius Dvynius atpalaiduoja joga, baseinas, pasivaikščiojimas gamtoje. Svarstykles – televizorius, kultūriniai renginiai, menų terapija, šokiai, važinėjimas dviračiu. Vandenius – skaitymas, vaistažolių, druskų vonios, masažai, kelionės, filmų žiūrėjimas, bendravimas su draugais (taip pat internetu), techninė kūryba.

Vandens stichijos atstovus – Vėžius – gerai nuteikia poilsis prie vandens, baseinai, pirtys, meno terapija, pasivaikščiojimai gamtoje, sąmoningas kvėpavimas. Skorpionus – irklavimas, kovos žaidimai, masažai, o Žuvis – masažai, vonelės kojoms, detoksikacijos procedūros, muzika, menai, piligrimystė.

  

Žurnalas ,,Prie kavos” Nr. 10  (http://priekavos.lt/
2016–02–25