Kaip čakros veikia gyvenimo kokybę?

Čakrų sistemą galima palyginti su A. Maslow poreikių piramide, kurioje aiškinama, kad patenkinus vieną poreikį galima eiti prie kito. Atverdami čakras nuo apačios į viršų tobulėjame iki aukščiausio raidos laiptelio – susijungimo su kosmosu. Psichologė, astrologė ir fenotipologė Vilma Šiaučiūnienė pasakoja apie tai, kokios yra čakros ir kaip jos veikia mūsų gyvenimą, sveikatą, santykius bei asmenybę.

7 čakros. Kaip jos veikia gyvenimo kokybę?

  1. Pirmoji čakra – tarsi pamatas, ant kurio statosi visos kitos čakros. Ji atsakinga už išgyvenimus, finansinę gerovę, turto išsaugojimą, tvirtumą, pasitikėjimą savimi ir stabilumą. Kai pirmoji čakra dominuoja, žmogus jaučia stiprų poreikį patenkinti fizinius poreikius, nei nemąstydamas apie tokio poelgio padarinius sau ir kitiems. Pamatinės čakros pagrindinė problema yra baimė, kurią, kaip demoną, mes savyje turime nugalėti. Atsiradus čakros pažeidimų gali kilti sveikatos sutrikimų, susijusių su storąja ir tiesiąja žarna, juosmenine stuburo dalimi, tarpviete, kaulais ir kojomis. Taip pat gresia persivalgymas, anoreksija, sėdmeninio nervo skausmas, skausmas kojose, vidurių užkietėjimas. Šią čakrą harmonizuoja raudona spalva, buvimas gamtoje, pėdų ir kojų krutinimas, masažas, spardymas, trypimas, šokinėjimas, bėgimas ristele, fizinė veikla gryname ore, vaikščiojimas basomis, agresyvaus skambesio muzika, pvz., grojimas būgnais, kvapų terapija, kristalų rinkimas, joga, ypač kalno ir šuns pozos.
  2. Svadhisthana. Antroji čakra atsakinga už gyvenimo džiaugsmą, ryšį su aplinkiniais, emocinę pilnatvę, gyvenimo skonį, saviraišką, geismą, malonumą, seksualumą, reprodukciją ir kūrybingumą. Tačiau nereikėtų labai pasiduoti šiems malonumams, nes lengvabūdiškas elgesys švaisto seksualinę energiją, pradedama gyventi tik dėl savo poreikių. Malonumais nereikėtų piktnaudžiauti, nors jų ir neatsisakyti. Jausdami malonumą mes išmokstame atsipalaiduoti, išsivaduoti iš sunkumų, įtampos ir streso. Antroji čakra yra susijusi su visais mažais malonumais gyvenime: galimybe suvalgyti gabalėlį šokolado, pagulėti vonioje, nusnausti po pietų. Dauguma suaugusiųjų priversti tokius savo norus užgniaužti, bet – tai tiesus kelias į ligas. Seksualinės čakros pažeidimai yra susiję su įvairiomis priklausomybėmis (nuo sekso, šokolado, alkoholio, tabako, narkotikų). Žmonės, kurių yra dominuojanti ši čakra, gyvena vien tik jausmais. Jie labai jautrūs, nepastovios nuotaikos, visiškai nepraktiški, prietaringi, labai jausmingi, siekiantys lytinio pasitenkinimo. Ši čakra susijusi su šlapimo pūsle, inkstais, gimda, limfa, krauju. Prasta šios čakros veikla gali sukelti minėtų organų negalavimus, pilvo srities, nugaros apačios skausmą, lytinio potraukio sumažėjimą, potencijos bei vaisingumo problemas, moterims – kiaušidžių, o vyrams – sėklidžių ir prostatos sutrikimus. Čakrą aktyvina oranžinė spalva, sveikas maistas, lietimas, masažai, maudynės vonioje ir atviruose vandens telkiniuose, savęs puoselėjimas, katės auginimas, harmoningi ir reguliarūs lytiniai santykiai, neigiamų emocijų paleidimas. Tinkančios jogos asanos (drugelis, pasilenkimas prie kojų, lankas), galima sukti klubus į kairę ir į dešinę.
  3. Manipura. Saulės rezginio čakra teikia mums gyvybinę energiją, valią, skatina veikti, eiti tolyn, suteikia mūsų veiksmams reikiamos energijos. Ši čakra atsakinga už pasitikėjimą savimi, vidinės jėgos ir energijos radimą bei charizmą. Aktyvi čakra verčia žmogų nuolat ką nors veikti, atsiskleisti savo asmenybę, siekti sėkmės, išlikti vienu metu stipriems ir jautriems. Ji mums leidžia pasiekti užsibrėžtus tikslus, o juos pasiekus moko atsipalaiduoti ir mėgautis tuo, ką turime. Dominuojanti Manipuros čakra lemia, kad žmogus bus neįtikėtinai aktyvus, nuolat kažką veiks, tačiau jo veiksmai bus gana chaotiški, o veiklos rezultatai neprilygs įdėtoms pastangoms. Jiems tikrai neužtektų tik maisto, miego ir seksualinių malonumų. Jie trokšta valdžios, jėgos, turtų, garbės ir šlovės. Toks žmogus jaučia poreikį sutelkti į savo rankas valdžią, pirmauti. Jiems nesvetimas puikybės jausmas. Esant pažeistai čakrai , žmogus nori daugiau, negu gali aprėpti. Ši čakra labiausiai susijusi su virškinimo organais, kasa, skrandžiu, tulžies pūsle, kepenimis, blužnimi, plonuoju žarnynu, vegetatyvine nervų sistema. Čakrą harmonizuoja geltona spalva, sveika mityba, tvarka namuose, despotizmo ir valdžios troškimo nebuvimas, gyvenimas saulės ritmu (kai anksčiau gulamasi ir anksčiau keliamasi), ugninis kvėpavimas, jausminga, foninė muzika, žaidimai su šunimis, komandiniai žaidimai ir joga.
  4. Anachata yra širdies ir meilės, atjautos ir atleidimo centras. Ketvirtoji čakra moko, kad visi žmonės lygūs ir vienodai svarbūs. Būdama centre, tarp apatinių ir viršutinių čakrų, ji palaiko vidinę pusiausvyrą tarp materijos ir dvasingumo. Ji yra tarsi mūsų harmonijos centras. Ji vadovauja mūsų gebėjimams duoti ir priimti meilę, nes tik atiduodami meilę mes galime gauti jos dar daugiau. Turime išmokti priimti komplimentus, dovanas, nuoširdžią kitų žmonių pagalbą ir meilę, save priimti tokius, kokie esame, su visais trūkumais ir privalumais, džiaugtis kitų laime, pasiekimais. Sutrikus šiai čakrai atsiranda baimė būti paliktiems, paskęsti svetimuose rūpesčiuose, sustiprėja pavydo jausmas. Sutrikus šios čakros veiklai žmogus puola į kraštutinumus, atsiriboja nuo kitų ar priešingai – per daug prisiriša prie artimųjų, su jais susitapatina. Žmogus gali tapti šaltas, nesugebantis mylėti, bendrauti, arogantiškas ir net beširdis. Nepriima kitų pagalbos, nes nenori pasirodyti silpnas. Ši čakra atsakinga už širdį, plaučius, kraujo apytaką, imuninę sistemą, rankas ir odą. Ją suaktyvina žalia spalva, gamta, juokas, šypsena, dėkingumas, glostymas artimųjų, kačiukų, šuniukų, Karma joga, džiaugsmingos muzikos klausymas, pavyzdžiui, Mocarto, atpalaiduojantys masažai, jogos asanos (žuvis, kobra, lankas, kupranugaris).
  5. Višudha. Penktoji čakra susijusi su išraiška, savirealizacija ir kūrybingumu. Kūrybinės idėjos, planai gimsta antroje čakroje, o gerai funkcionuojant penktai čakrai mūsų mintys virsta į materiją ir įgauna apčiuopiamą pavidalą. Ši čakra yra gerklėje ir yra susijusi su gebėjimu priimti sprendimus, bendrauti, reikšti savo mintis. Čakros pažeidimų galima išvengti sakant tiesą, nemeluojant, vengiant kalbėti grubiai, nesikeikiant, nevartojant barbarizmų. Čakra stimuliuoja atsakomybės jausmą už saviugdą ir asmeninį gyvenimą. Ši čakra susilpnėja nuo melo, nuo nemokėjimo pasakyti: „Ne!“, leidimo kitiems žmonėms kontroliuoti savo poreikius ir troškimus. Atsiradus čakros pažeidimų, žmogui tampa sunku bendrauti, jis tampa labai uždaras, drovus, nemoka drąsiai reikšti savo minčių ir emocijų. Jei čakra per daug aktyvi, asmuo gali per daug sureikšminti intelektą, tapti nepakantus, smerkiantis, nuolat įrodinėti savo tiesą. Gerklės čakros paskirtis padėti realizuoti savo talentus. Čakros energija nusilpsta, pamiršus savo talentus ir pradėjus gyventi tik dėl pinigų, socialinio statuso, pareigų. Jei čakra prastai veikia, dažnai skauda gerklę, sprandą, peršąlame, kyla problemų su klausa, kalbėjimu (nuo užkimimo iki mikčiojimo). Šiai čakrai priskiriama ir skydliaukė. Čakrą harmonizuoja tiesos sakymas, sąžiningumas, draugiški santykiai, balso lavinimas, retorika, dainavimas, mantrų, maldų kartojimas, tylos įžadai, dienoraščio rašymas, žiūrėjimas į žydrą dangų, mėlyna spalva, jogos asanos (tiltelis, žvakė, katė, plūgas, kaklo sukimas), taisyklingas kvėpavimas.
  6. Trečiosios akies čakra artimai susiejusi su siela, su esybe ir su visata. Jos spalva yra indigo, o mantra – „Om“, kuri didina sąmoningumą ir padeda pažinti savastį. Ši čakra remiasi gebėjimu atsitraukti nuo situacijos, pažiūrėti į ją tarsi iš šalies: nesvarbu, kad gyvenimas aplink verda, bet mano viduje ramu. Žmonės, kurių ši čakra stipri, gyvenime dalyvauja tik tada, kada būtinai reikia. Tokie žmonės pasižymi dideliais protiniais, filosofiniais gabumais, minčių tikslumu, aukšta morale, gebėjimu lengvai megzti ryšį su žmonėmis. Sutrikus šiai čakrai sunku kontroliuoti savo mintis, susikaupti, gali atsirasti manijų, fobijų, polinkis gyventi fantazijose. Be to, žmogus gali tapti fanatiku, bijoti diplomatiškai išsakyti savo tiesą, vengti technologijų, mokslo naujovių. Gali kamuoti galvos, akių skausmai, regėjimo sutrikimai, aklumas, košmarai. Čakrą harmonizuoja pasivaikščiojimai po žvaigždėtu dangumi, painių romanų, pasakų, išminčių ir psichologinių knygų skaitymas, mąstymas, tamsiai mėlyna spalva, Jogos akių pratimai, stovėsena ant galvos, žuvies poza.
  7. Karūnos čakra – tai vieta, per kurią dieviškoji sąmonė patenka į kūną ir iš ten gali nukeliauti žemyn į kitas čakras, atnešdama sąmoningumą, teikdama mums galimybę gyventi šiame pasaulyje. Ši čakra yra smegenyse, aukščiausiame kaukolės taške. Būtent čia visos sistemos, čakros ir kanalai jungiasi į visumą. Taip pat ji veikia centrinę nervų sistemą. Atsiskleidus šiai čakrai, sąmonė lieka visiškai rami ir save suvokia kaip esmės dalį. Ši čakra atsakinga už žmogaus ryšį su visata, dvasine jėga, dvasingumu, religingumu, tikėjimu, viską apimančiu žinojimu. Žmogaus baimės, nepasitenkinimas, emocijos suvokiamos kaip papildomas instrumentas sąmoningumui ir suvokimui ugdyti. Atsiradus čakros pažeidimams gali prasidėti depresija, kamuoti beprasmybės pojūtis ir nuovargis, svetimumo visiems ir viskam pojūtis. Galimas polinkis į juodąją magiją ir bėgimas nuo savęs ir realaus pasaulio. Kai karūnos čakra pažeista, žmogui atrodo, kad jis egzistuoja pats sau, neturėdamas ryšio su esme ir visata, todėl jis negali išsivaduoti nuo baimių, prieštaravimų, nesugeba atskleisti savo gebėjimų, nesijaučia laimingas, bijo mirties, nesuvokia gyvenimo prasmės ir dvasinės evoliucijos. Čakros veiklą atstato meditacija, malda, minčių sekimas, buvimas ramybėje, keliavimas po kalnus, pasaulio, tokio, koks jis yra, priėmimas, balta spalva, stovėsena ant galvos ir žuvies poza.

Įdomu

  • Čakros – tai žmogaus organizme esantys energiniai taškai ir elektromagnetinio aktyvumo centrai, kurie priima, įsisavina ir perduoda gyvybiškai svarbias energijas. Kartais, patyrus emocinę ir (arba) fizinę traumą šie taškai išsiderina, netenka pusiausvyros.
  • Čakros yra ir aplink delnus (rankų čakros), ir aplink padus (pėdų čakros). Rankų ir pėdų čakros yra mažesnės negu pagrindinės čakros.
  • Sveikos, centrinės čakros paprastai yra 8 – 13 cm skersmens, o pėdų ir rankų čakros yra mažesnės – apie 5 – 8 cm skersmens.
  • Žmoguje viena čakra visada būna šiek tiek aktyvesnė už kitą, tačiau valios pastangomis jų energiją galima kontroliuoti.
  • Stimuliuojant čakras pažadinama Kundalini, gydančioji galia, kuri išjudina energiją. Nuo tada gyvenime pradeda vykti teigiami pokyčiai, kurie leidžia suaktyvinti aukščiau išsidėsčiusias čakras.
  • Energiją iš čakros gali išsiurbti kitas asmuo. Tai gali nutikti po bet kokio pokalbio. Norint to išvengti, galima išmokti uždaryti savo aurą, kad energija cirkuliuotų tik jūsų kūne ir aplink auros biolauką. Aurą galima uždaryti, sukryžiavus kojas per kulkšnis ir suglaudus pirštų galiukus.
  • Pasak kai kurių ekspertų, pilkų atspalvių drabužiai labiau sugeria mūsų bioenergiją, negu ją harmoningai sustiprina, todėl vyrai, kurie dažniausiai dėvi tokią aprangą, miršta anksčiau negu moterys.

https://priekavos.lt/magija-ir-burtai/ nr. 1; psl. 8 – 9