Vienišiai burkitės!

Pažinčių tarnybos vadovė Vilma Šiaučiūnienė, padedanti vienišiems žmonėms susirasti porą, pastebėjo, kad yra vienišų žmonių, kurie nebenori kurti šeimos ar tiesiog ieškoti sau partnerio, jiems tiesiog reikia artimo, nuoširdaus bendravimo.

Kokią patirtį sukaupėte? Kas šiandien labiausiai trukdo dviem žmonėms surasti vienas kitą ir kurti bendrą gyvenimą?

Dažniausiai  į mus kreipiasi žmonės, kurie ieško gyvenimo draugo, su kuriuo kartu eitų dvasinio tobulėjimo keliu. Užpildę ir atsiuntę anketą kartu su savo nuotraukėle, vėliau ateina į susitikimą. Mano darbas prasideda pokalbiu: valandai susitinkame su vyru ar moterimis, norinčiu užmegzti dvasingą pažintį, o pokalbis užsitęsia dažnai ir iki dviejų valandų.   Žmones ateina jau išsivadavę iš  buvusios santuokos. Išsiskyrę jie gali būti daugelį metų, tačiau vis tebegyvena buvusios santuokos varžtuose, buvusio sutuoktinio įtakoje. Jie ieško žmogaus, kažkuo panašaus į tą, su kuriuo jau gyveno drauge, ir jiems visai nesvarbu, kad nesutarė, – tiesiog nesąmoningai vis dar lieka  to žmogaus įtakoje. Mūsų bendras tikslas tampa – tai įveikti ir pradėti kurti naujus santykius. Tai nėra paprasta. Kažkada aš pati su dviem draugėmis kreipiausi į Pažinčių tarnybą (jaunoms merginoms buvo smalsu, kuo  visa tai baigsis ). Deja, nieko neišėjo, nes nebuvome tam pasiruošusios, o  vėliau supratome, kad ši pažinčių tarnyba buvo tiesiog ne mums…… Tuo metu  mums iš tikrųjų labiausiai reikėjo  suprasti pačioms save, sužinoti, ko mes iš tikrųjų norime ir kas trukdo susirasti partnerius. Pradėjusi dirbti pažinčių tarnyboje, jau žinojau, kad yra daugybė būdų padėti žmonėm surasti artimą sielą. Vienas iš jų –  astrologija..

Gal galėtumėte papasakoti, kaip Jūsų patarimai jau yra padėję žmonėms? Ką jie turėjo nugalėti savyje, kad atvira širdimi eitų į kitą žmogų?

Į mūsų tarnybą kreipiasi žmones nuo 27 iki 65 metų, tačiau aš nemanau, kad amžiuje turėtų būti kokios nors ribos. Svarbu – išdrįsti ateiti! Dažnai mus užrakina baimė būti nesuprastiems, baimė, kad mums nepasiseks, kad vėl teks nusivilti. Tokios baimės gniaužtuose gyveno ne vienas žmogus, prieš ateidamas  mūsų pažinčių tarnybą. Vyrai ir moterys negalėjo suprasti, kodėl iširo jų santuokos, nutrūko draugystė, kodėl turėjo mirti tas, kurį labai mylėjo….

Vieną savo klientę ilgai drąsinau, įtikinėjau, kad negalima visko vertinti tik per stiprų ir aktyvų moters protą, bet įsileisti kitą žmogų visa širdimi. Iš pasimatymo ji grįžo švytėdama, nes neleido visko vertinti savo protui: taip,  partneris neatidarė automobilio durelių, pirmas įėjo pro kavinės duris(na, ir kas, jis tiesiog jaudinosi), bet buvo nuoširdus ir atviras. Ir kitoms moterims kalbu, kad po pirmo pasimatymo nereikia to vyro nukryžiuoti, o suteikti  jam dar vieną šansą, dviejų žmonių santykiai įsiūbuoja palengva ir tuo tik galime pasidžiaugti.

Moterys  dažnai nori pasiaukojamų santykių ir nesupranta, kodėl jų nesulaukia, nes daugeliui artimi santykiai siejasi su savęs praradimu. Kai tą jausmą „išmetame“ į išorę, randame tik netinkamus partnerius, kurie ir pateisina mūsų nesąmoningus lūkesčius. Mana įstrigo asmeninio augimo ir sąmonės pradininkės Šakti Gavein mintis: „Norėdami sukurti artimus santykius, pirmiausia turime pripažinti ir gerbti tą savo dalį, kuri jų nenori, ir išsiaiškinti, kodėl nenori“.

Tai nėra paprasta.  Atrodo, žmogus  laisvas, nori turėti antrąją pusę, vėl kurti šeimyninį gyvenimą, tačiau jam nesiseka – tie, kurių artumo jis trokšta nusisuka.

Ir ką tokiems žmonėms galite patarti? Kaip mokote įveikti tą jiems patiems nesuvokiamą nenorą kurti naujus santykius?

Mumyse yra dvi pusės:  moteriškoji, kuri trokšta susiliejimo ir artumo, ir vyriškoji, trokštanti individualumo,  nepriklausomybės, laisvės ir saviraiškos. Jeigu žmogus yra susitapatinęs su savo vyriškąja energija, jis jaučiasi nepriklausomas, tačiau pritraukia partnerius, kurie atspindės nuslopintą artumo troškimą. Ir atvirkščiai – jeigu esame labiau susitapatinę su moteriškąja energija, smarkiai trokšime daugiau artumo, bet pritrauksime partnerius, kuriems reikės daugiau erdvės.

Tad pirmiausia žmogus turi pažinti pats save, mokėti įeiti į tas savo sielos gelmes, kurias laiko uždarytas net nuo savęs.  Užmegzti artimų santykių dažnai mums neleidžia mūsų vidinis vaikas, kuris be galo  trokšta artumo, bet  jau  buvo sužeistas, tad jam baisu dar kartą likti  užgautam.

Viena pora, susipažinusi dvasingų pažinčių tarnyboje, sėkmingai kūrė santykius iki tol, kol jis tapo… dvasiniu mokytoju. Vos tik jis surengė pirmą savo užsiėmimą, jiedu išsiskyrė, nes vyrui pasirodė, kad moteris yra mažiau pažengusi dvasinio tobulėjimo srityje.  Jiedu neįvertino to, kad einat dvasiniu keliu auga ir žmogaus ego, tada dviejų žmonių santykiuose gali atsirasti tuštuma ir  – išsiskyrimą neišvengiamas.

<…>

Tačiau kuo ilgiau bendrauju su žmonėmis ieškančias sau poros, tuo dažniau susiduriu ir su kita problema – žmonės jaučiais vieniši, tačiau ne visi vienišiai nori kurti šeimą. Paprasčiausia žmogui trūksta žmogaus, su kuriuo galėtų nuoširdžiai pasikalbėti, keistis knygomis, muzikos įrašais, drauge nueiti  į teatrą ar koncertą, drauge lankyti renginius, keliauti. Pradėję gilintis į šią problemą, pamatėme, kad  padėti vienišiams iš tikrųjų nėra paprasta….

Gal galėtumėt pasakyti, kokios yra svarbiausios priežastys, trukdančios  vienišiems žmonėms užmegzti šiltus, draugiškus santykius?

Jau jums pasakojau apie dvi kaimynes, kurios susitikusios ant laiptų tik burbtelėdavo viena kitai „Labas“. Iš tiesų giliai sielose abi norėjo dalytis tuo, kas jos brangu, ilgėjosi bendravimo. Laimei, šios moterys ieškojo pagalbos. Kai įsigilinau, paaiškėjo, kad moterys (nors gimė po skirtingais Zodiako ženklais, kurie iš pirmo žvilgsnio, regis, visai tarpusavyje nedera)  turėjo panašių pomėgių, mėgo kurti grožį. Moterys, ieškodamos draugų laisvalaikiui praleisti, atrado viena kitą per balkonų puošybą, per grožio kūrimą namuose. Dabar jos ne tik kaimynės, bet ir draugės. Iš tiesų kam ieškoti draugės kažkur toli, jeigu galima užmegzti nuoširdžią draugystę su žmogumi, gyvenančiu už sienos? Žinoma, ne visada pavyksta –  kartais likimo suvesti žmonės būna per daug skirtingi, kad artimų santykių užmegzti, nors ir bando, negali.

Gyventi vienam tai nereiškia būti vienišam – aplink daug žmonių, kurie taip pat ilgisi bendravimo, tačiau kelias vienų pas kitus nėra paprastas. Kartą viena moteris man skundėsi, kad atėjo ir pakvietė vienišą kaimynę Kūčioms, o toji ne tik atsisakė, bet ir įsižeidė. Moteris guodėsi, kad norėjusi gero, o še tau. Aš paklausiau, o kur ji buvo anksčiau, ar bendravo su vieniša kaimyne, ką ji žino apie jos gyvenimą. „ Bet aš nenorėjau jos Kūčių vakarą palikti vienos“, – teisinosi apviltoji. Iš tiesų toks netikėtas pakvietimas gali žmogų įžeisti, gali sukelti jam stresą. Norite padėti vienišam žmogui – matykite jį visada, o net ik ypatingą vakarą.

Tipiškam Dvyniui būtina aktyviai   bendrauti, Vandeniai gana greitai susiras draugus per internetą, Skorpionams ir Žuvims bent kartkartėmis būtina vienatvė,beje,  kaip ir nuolat į darbus  pasinėrusiam Ožiaragiams.  Sudarius asmeninį horoskopą, būna akivaizdu- žmogus vienišius, ar kompanijos siela, kas gali būti jam geriausia „antroji pusė“ ir panašūs dalykai. Taigi vieniems gera tyloje, vienumoje, o kiti nei dienos negali išbūti intensyvaus bendravimo, jiems kančia bent dienelę patylėti…

Skorpionas ir Jautis. Tai gana dažnas partnerystės atvejis,  įdomus tuo, kad tokiems žmonėms nelengva ir kartu gyventi, ir išsiskirti. Tokios poros  „sulimpa“ ilgam – kartais net išsiskyrusios tebegyvena vienas kito gyvenimą.

Vilma papasakojo istoriją apie kaimynes, atradusias bendrą veiklą. Pagal Saulės ženklus tai yra Šaulys ir Jautis – rodos, sunkiai derantys ženklai: Jaučiui svarbu stabilumas, o Šaulys linkęs į avantiūras. Jaučiui tai kelia stresą, o Šauliui stabilumas yra nuobodus, slegiantis. Suprasti, kodėl taip yra vien paviršutiniškų astrologijos žinių neužtenka. Sudarius kaimynių bendrą horoskopą matyti, kad vienos Mėnulis jungiasi su kitos Venera Vėžyje. Tai puikaus suderinamumo aspektas, išreiškiantis atsipalaidavimą, poilsį, kuriant drauge, gražinant savo aplinką. .

Rodos, dviem vienodiems Saulės ženklams turėtų  būti gera kartu, nes lengva suprasti vienas kitą, tačiau taip yra  ne visada. Turbūt geriausiai tarpusavyje sutaria Vėžiai: supranta vienas kitą be žodžių, saugiai jaučiasi kartu –  o tai  jiems svarbiausia. Sunkiausia dviejų Skorpionų partnerytė.

Jiems labai svarbu ir turėti savų paslapčių, ir  atskleisti svetimas – taigi buvimas drauge tampa slapta kova ir nuolatiniu sekimu: „Kas ką…“.  Daug geresnis variantas – du tos pačios stichijos skirtingi ženklai: pavyzdžiui, Vėžys ir Skorpionas.

Ženklai

Ugnies ženklai (pavyzdžiui, Avinas ir Šaulys) kartu gali aktyviai veikti, atvirai aiškintis santykius, tačiau yra pavojus kilti kovai dėl lyderiavimo. Jų partnerystė bus sėkminga  tik tada, jei jie pasidalys sritis, kur kuris yra „vadas“.

Oro ženklai (pavyzdžiui, Dvynys ir Vandenis) neblogai supras vienas kitą, bet tokiems santykiams gali pristigti romantikos.

Žemės ženklus (pavyzdžiui, Jautį ir Ožiaragį) sies bendras darbas, rūpinimasis finansais, buitimi, bet gali pritrūkti polėkio. Dar geriau papildys vienas kitą giminingų stichijų ženklų atstovai: vandens ir žemės, oro ir ugnies. Tačiau sunkiai dera greta esantys ženklai – jie yra priešingų stichijų (pavyzdžiui, Liūtas ir Mergelė). Čia, kaip ir muzikoje: jei nuspausite greta esančius pianino klavišus, skambės čaižiai. Darbščiajai  Mergelei sunku suprasti, kaip galima gyventi be rūpesčių, tarytum amžinoje šventėje – jai Liūto pasaulis yra didžiausia paslaptis, ji gali juo piktintis, stebėtis ar žavėtis kaip jai nepažįstamu pasauliu.

„Būrėja“ 2011m. Sausis Nr.1