Po nesėkmingų santykių su vyru išsiskyrėme… Šiuo metu kyla baimė, abejonės naujiems santykiams pradėti. Noriu sužinoti, kas trukdo ir kas padeda žmonėms užmegzti harmoningus santykius poroje? Auksė, 36m.
Po nesėkmingų santykių poroje mes patys sau neleidžiame eiti į priekį, apie tai galvodami ir nuolatos kankindami save: „ir vėl nepasiseks“, „kas į mane tokį žiūrės“, „aš neverta būti laiminga“. Tuomet pagal visagalį traukos dėsnį, ko bijome, tas ir atsitinka… Būtina išlaisvinti save iš vidinės įtampos, nerimo gniaužtų, nes kitaip pritrauksime partnerį/-ę, su didžiule gausa ydų, kurias aiškiai sau būsime įsivardinę siekdami ir skelbdami pasauliui, jog „su tokiu žmogumi man nepakeliui“.
Atleisdami savo buvusiam partneriui/-ei ir sau, susivokę, kokias dorybes poroje išsiugdėme, nuoširdžiai padėkoję už praleistą laiką kartu, leidžiame patys sau atverti širdį naujai ir įsileisti meilę.
Būti poroje nereiškia visiškai prarasti savo laisvę, susitapatinti su kitu žmogumi, užmiršti senus draugus ir atsisakyti savo pomėgių. Dviejų žmonių partnerystėje svarbu mokėti džiaugtis vienas kito draugija ir nedrausti kartkartėmis pabūti vieniems. Būtina priimti partnerį tokį, koks jis yra: su visais trūkumais ir privalumais, stipriosiomis pusėmis ir silpnybėmis.
Nauji sėkmingi santykiai poroje auga, kai partneriai negniaužia savyje emocijų, o atvirai ir nuoširdžiai bendrauja, kai moka prisipažinti klydę ir išdrįsta atsiprašyti; kai nesisavina kito žmogaus, o pripažįsta jo individualumą į asmeninę laisvę ir išmintingai priima gyvenimo išbandymus. Poros santykiuose svarbiausia abipusis supratimas, pasiaukojimas ir pagarba vienas kitam.
Žurnalas „Ji” Nr. 22 / 2013 05.27 – 06.02