Artimos širdies beieškant

Didžiųjų metų švenčių sūkuryje daugybė žmonių nesijaučia visiškai laimingi ir patenkinti savo gyvenimu. Ypač dažnai iki pilnos laimės jiems trūksta darnių, harmoningų, meilės kupinų santykių su kitu žmogumi – šeimos.

Žmogus – būtybė, kuriai lemta mylėti ir gražiausiais jausmais bei geriausiomis savybėmis dalintis su kitais. Liūdna būna tada, kai mylėti nori, o niekaip nesiseka. Ne paslaptis ir tai, kad Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, vis auga skyrybų procentas. Taigi, kodėl tai vyksta? Kodėl žmonės, taip stipriai trokštantys meilės, nemoka jos išsaugoti?

Apie tai kalbėjome su dvasingų pažinčių tarnybos ,,Meilės harmonija” įkūrėja ir vadove Vilma Šiaučiūniene.

Beveik trisdešimt metų Vilniuje gyvenanti, Panevėžyje gimusi Vilma dėl kilnaus tikslo – padėti žmonėms kurti tvirtus santykius, įgijo daug skirtingo profilio žinių: ji mokėsi astrologijos ir astromineralogijos pas Lietuvoje gerai žinomas astrologes Nijolę Gabiją Wolmer ir Daivą Markauskienę, fenotipoligijos (veidotyros) žinių ji sėmėsi iš Marko Lučino, o šeimos ir santykių psichologijos dėsnių Vilma išmoko dalyvaudama tikrų šių žinių guru Olego.G.Torsunovo ir Olego Gadeckio seminaruose.

VGTU Miestų statybos studijas baigusi Vilma Šiaučiūnienė daug metų dirbo transporto inžinerijos srityje, tačiau visada jautė, kad nori veikti kažką kito, norėjo padėti žmonėms. Būtent todėl ši žavinga, sveikai gyvenanti ir laimingą šeimą sukūrusi moteris ryžosi pradėti savo verslą. Vilma įsitikinusi, kad meilė gyvavo ir gyvuos per amžius – tai nepriklauso nuo laikmečio, mados ar techninės pažangos… ,,Žmogus visada norėjo ir norės kurti šeimą bei mylėti ir būti mylimas – tai jo prigimtis”,- teigia kasdieną vienišiems žmonėms atrasti vienas kitą padedanti moteris.

– Kokiu principu veikia Jūsų vadovaujamos pažinčių tarnybos? Koks yra Jūsų vaidmuo padedant žmonėms susipažinti?

– Vienas svarbiausių pažinčių tarnybos ,,Meilės harmonija” elementų yra mano organizuojami renginiai, kurių metu žmonės, ieškantys antros pusės, turi galimybę susipažinti, bendrauti ir gerai praleisti laiką kartu su bendraminčiais. Žmonės, dalyvaujantys šiuose renginiuose nėra atsitiktiniai – aš kruopščiai juos atrenku, atsižvelgdama į renginio metu tarp vyrų ir moterų užsimezgusių pažinčių tikimybę. Kitaip tariant, į renginį kviečiu specialiai atrinktus žmones, kurių būdas, prigimtis ir charakteris pagal tam tikrus kriterijus yra suderinami. Žmonių tinkamumą vienas kitam sprendžiu remdamasi psichologijos, astrologijos ir fenotipologijos (veidotyra) žiniomis. Kiekvienu atveju sudarau ir analizuoju išsamų pažinčių tarnybos narių astrologinį suderinamumą.

Taip pat, su naujais tarnybos nariais visada išsamiai ir nuoširdžiai kalbamės – tokiu būdu, padedama psichologijos žinių, stengiuosi juos kuo geriau pažinti. Pokalbių metu stengiuosi suprasti savo klientų intelektualumo ir dvasinių žinių lygį, pomėgius, vertybių ir dorybių skalę, emocinę raišką, kūrybingumą. Beje, kiekvienu atveju taikau įgytas veidotyros žinias – jūs nė neįsivaizduojate kiek galima pasakyti apie žmogų tik pažvelgus į jo veidą… Tokiais būdais atrinkdama žmones į pažinčių tarnybos renginius dažniausiai neapsirinku – jie išties atranda vieni kitus ir dažnu atveju užsimezga gražūs, romantiški bei rimti santykiai – tuo įsitikinau per šešis tarnybos egzistavimo metus. Tačiau netgi jeigu mano supiršta pora santykių eigoje patiria kokius nors sunkumus, aš visada pasiruošusi padėti, raginu juos kreiptis į mane, kad galėtume iškilusias problemas spręsti kartu.

Na, o kitoje pažinčių tarnyboje,viskas organizuojama kiek kitaip – žmonės visų pirma susipažįsta ir bendrauja internetu, o susitiks jie ,,realiame” gyvenime ar ne, priklauso tik nuo jų pačių, nes tokie specialūs susipažinimo renginiai, kokie organizuojami ,,Meilės harmonijos” nariams, šioje pažinčių tarnyboje rengiami nėra.

Taip pat, į mane kreipiasi jau šeimą sukūrę žmonės, kurie patiria kokias nors problemas, nori pagerinti santykius arba suprasti savo artimą. Beje, mano įkurtų pažinčių tarnybų nariai ieško ne tik antros pusės, žmonės kreipiasi ir norėdami susirasti draugų, bendraminčių.

– Dėl kokių priežasčių žmonėms dažniausiai nesiseka susirasti antrosios pusės?

– Dažnai žmonės niekaip negali susirasti artimo žmogaus dėl savo užsispyrimo, kategoriškumo bei išankstinių nuostatų, kurios ypač dažnai yra visiškai nepagrįstos ir nesvarbios žmogaus sielai. Iširus santykiams dauguma netgi nesusimąsto, nesupranta kodėl jiems nepasisekė, ką jie padarė neteisingai ir, neišmokę savo pamokos, stačia galva kuria naują artimą ryšį su kitu žmogumi. Būtent dėl šios priežasties – savo kaltės nepripažinimo vyrai dažnai yra įbauginti ir nepasitiki moterimis, o moterys, atvirkščiai, bijo pradėti naujus santykius su vyru. Tokie, nusivylimą santykiais patyrę žmonės turi daugybę išankstinių nuostatų ir lūkesčių, kuriuos jie intuityviai taiko būsimam partneriui. Neigiamos asociacijos su buvusiais partneriais gali pakenkti naujų santykių pradžiai. Minėtos išankstinės nuostatos, deja, dažniausiai lemia tik dar didesnį nusivylimą priešinga lytimi, nes idealiai atitinkančių kažkieno lūkesčius nėra. Yra daugybė moterų, kurios vertina netgi vyro batų dydį arba laukia svajonių princo, pasižyminčio konkrečiais, jai patinkančiais veido ar kūno bruožais.

Žinoma, viskas yra įmanoma – mes svajodami ir intensyviai apie kažką mąstydami kuriame savo realybę ir ateitį. Taigi, tos moterys galbūt kažkada ir sutiks savo svajonių jaunikį, tačiau tuomet aš verčiau jau patariu joms svajoti apie būsimo vyro emocinį, dvasinį ir intelektualinį išsivystymą bei charakterio bruožus, o ne ypač mažą reikšmę darniam šeimos gyvenimui teikiantį batų dydį ar nosies formą. Taip pat, ypač dažnai mano vadovaujamų pažinčių tarnybų klientės sako, kad norėtų susipažinti su verslininku. Tačiau ar jų sielai reikia verslininko, ar mylinčio, atsakingo ir patikimo vyro? Tiek moterys, tiek vyrai turėtų pradėti kurti savo tobulo gyvenimo partnerio paveikslą nuo jo vertybių ir dorybių bei asmeninių savybių.

– Galbūt pastaruoju metu pastebėjote kokių nors susidomėjimo Jūsų pažinčių agentūra pokyčių (didėjimą ar mažėjimą)?

– Žinote, galbūt ir nedera taip sakyti, tačiau aš manau, kad neseniai praūžusi ekonominė krizė žmonėms buvo iš dalies reikalinga ir naudinga. Dauguma, išgyvenę šią finansinę griūtį pradėjo kitaip mąstyti, pasikeitė jų pasaulėžiūra. Daugybė žmonių, sumažėjus darbo kiekiui, prisiminė, kad gyvenime egzistuoja ir kiti dalykai, o ne vien finansinės sėkmės siekis.

 Jie atrado daugiau laiko darbui su savimi, pomėgiams, dvasinės literatūros skaitymui, savianalizei ir taip toliau. Kai buvo dirbama šešias dienas per savaitę tam, kad uždirbti kuo daugiau pinigų, žmonėms nelikdavo nei laiko, nei noro, nei sveikatos domėtis kažkuo kitu, nenešančiu materialaus pelno. Išgyvenę ekonominę krizę žmonės susimąstė apie savo gyvenimą ir sėkmių bei nesėkmių priežastis ir to pasekoje pradėjo galvoti apie meilę, santykius. Taigi, pažinčių tarnybos klientų skaičius natūraliai išaugo – žmonės pradėjo intensyviau ieškoti meilės, bendrumo ir artumo.

– Kokios, Jūsų nuomone, dažniausiai pasikartojančios klaidos susipažįstant su priešingos lyties atstovais?

– Labai svarbu kokiu pagrindu ir tikslu žmonės susipažįsta. Jeigu jie pradeda bendrauti dėl vienas kitam jaučiamos seksualinės traukos arba džiaugiasi gražia vienas kito išvaizda, jų santykiai gali ilgai netrukti. Tokios poros bendrauja tik dėl materialių malonumų, o pastarieji anksčiau ar vėliau išsenka, jie negali būti amžini, nes materija iš tiesų niekada nebuvo ir nebus žmogaus laimės priežastimi. Žemesnių gyvenimo aspektų pagrindu sudarytos poros, pabendravusios kelis metus ima jausti, kad jų santykiams trūksta kažko labai svarbaus ir, deja, itin dažnai išsiskiria. Tačiau jeigu pažintis pradedama pramingu pagrindu – žmonėms įdomu vienas su kitu bendrauti, sutampa jų vertybės ir gyvenimo siekiai, abu domisi dvasingumu ir aukštesniais gyvenimo aspektais, daug labiau tikėtina, kad judviejų santykiai bus tvirti ir ilgalaikiai.

Na, o kartais žmogui tiesiog lemta tam tikrą laiką palaukti, pabūti vienišam, kol ateis palankus astrologinis periodas, suteiksiantis progą kurti tvirtus ir palankius satykius. Deja, žmonės yra labai dažnai veikiami artimųjų, šeimos narių ir draugų bei jų nuomonės. Pastarieji gali įkyriai skubinti vyresnį arba ilgą laiką poros neturėjusį žmogų ieškoti antros pusės, nuolat jam tai priminti ir netgi per prievartą piršti tam tikrus, tariamai jam tinkamus partnerius. Aplinkinių įtaka veikia daugumą žmonių, tačiau jeigu asmuo jaučiasi stabilus ir turi tvirtą nuomonę, kitų įtaka jam nieko nereiškia, jis lengvai prieš ją atsilaiko. Niekada nereikia skubėti kurti svarbiausių savo gyvenime santykių. Reikia ramiai, nesiblaškant sulaukti tinkamo momento, tinkamo žmogaus ir tinkamų aplinkybių.

Taip pat, susipažįstant ir apskritai visada labai svarbu, kad moterys būtų moteriškos, o vyrai – vyriški. Vyriškos moterys visada pritraukia moteriškus vyrus ir atvirkščiai – moteriški vyrai pritraukia vyriškas moteris. Bet kokiu atveju ne pagal savo prigimtį besielgiančiam žmogui sudėtinga bendrauti su priešingos lyties mylimuoju. Žinoma, dėmesį kreipti verta į keletą aspektų. Aš manau, kad pirmojo pasimatymo metu neverta kalbėti apie ankstesnius santykius. Na, o pirmą įspūdį ir santykių pradžią lemia netgi žmogaus apranga, drabužiai, savęs pateikimas. Beje, mano nuomone, meilė sau pritraukia mylintį partnerį. Jeigu žmogus nemyli savęs, jis negali suteikti meilės kitam. Juk santykių esmė ir yra tokia – savyje esančia meile nesavanaudiškai, negalvojant apie grįžtamąjį ryšį, dalintis su kitu žmogumi. Bet juk tam, kad galėtum dalintis, reikia turėti kuo dalintis.

Beje, kuo labiau moteris ar vyras yra išsivystę dvasiškai, tuo paprasčiau ir greičiau jie gali pažinti savo simpatiją ir jo ketinimus. Reikia įdėmiai klausyti apie ką ir kaip žmogus kalba, kaip jis valgo, kaip elgiasi su kitais žmonėmis – visa ši informacija gali jums labai daug pasakyti apie kitą žmogų.

– Dėl kokių priežasčių šeimose dažniausiai kyla konfliktai?

Kokios yra esminės, šeiminius santykius griaunančios klaidos?

– Dauguma žmonių praktiškai patiria tai, kad pagrindiniai ginčai kiekvieną dieną šeimoje kyla dėl buities ir rutinos klausimų. Pastarieji gyvenimo aspektai šeimoje sukelia didelę įtampą. Apskritai, kad ir kaip būtų liūdna, labai dažnai konfliktus šeimoje kursto materialūs dalykai. Pasitaiko labai daug žmonių, kurie svarbiausiu gyvenimo tikslu laiko turtus, karjerą ir garbę. Tokiems žmonėms yra ypač sunku darniai sugyventi su partneriu, kuriam svarbus dvasinis tobulėjimas ir darbas su savimi. Jie nesuvokia kokią visapusiškai reikšmingą naudą gali atnešti dvasingas gyvenimas – tiek šeimos ir psichinės bei fizinės sveikatos srityse, tiek ir materialinės gerovės klausimu.

Taip pat, žmonėms, siekiantiems sukurti laimingą šeimą, dažnai trūksta esminių žinių apie santykius tarp vyrų ir moterų.

 Jie nežino, kad vyrai turi būti atsakingi už materialų visos šeimos aprūpinimą, o moterų paskirtis yra apgaubti vyrą ir vaikus meile bei rūpesčiu ir suteikti vyrui energijos, reikalingos atliekant sudėtingas savo pareigas. Moterys yra labai išmintingos ir jos šią savo savybę turi išmokti panaudoti tinkamai bei jos pagalba palengvinti vyro dalią. Reikiamų žinių trūkumas yra išties akivaizdus, pabendravus su daugybe poros ieškančių žmonių. Žinių trūksta, arba jie tiesiog jų nepriima.

Taip pat, remiantis astrologijos žiniomis, kiekvieno žmogaus gyvenime anksčiau ar vėliau prasideda vadinamasis romantinis periodas. Tuo metu jis arba ji yra linkę ieškoti naujų, jaudinančių romantinių nuotykių ir pažinčių, ko pasekoje sutuoktiniai būna neištikimi ir dėl šios, vienos baisiausių galimų klaidų, sugriauna santuoką. Šis nelemtas periodas dažnai tampa skyrybų priežastimi. Žinoma, tai, ar romantikos periodas paveiks žmogų, priklauso tik nuo jo valios stiprybės. Jeigu asmuo yra sąmoningas, sąžiningas ir užsiima dvasine praktika bei stengiasi pakeisti savo charakterį, jo gyvenime romantinis periodas gali praeiti be jokių liūdnų pasekmių. Tokie dalykai yra nepavojingi pagal visatos dėsnius gyvenantiems žmonėms.

Taigi, neištikimybę galima vadinti vienu iš šeimas griaunančių veiksnių. Tačiau žmogus pradeda svetimauti ne be priežasties, todėl to galima išvengti teisingai elgiantis. Dažnai sutuoktiniai jaučia emocinio ryšio stoką, jie pilnai nesupranta vienas kito norų ir dėl šios priežasties negali padėti vienas kitam tapti laimingais.

– Kaip išsaugoti darnius santykius jau sukurtoje šeimoje?

Apie ką, visų pirma ir svarbiausia reikėtų žinoti sutuoktiniams?

– Visų pirma sutuoktiniai turi gerbti ir atjausti vienas kitą. Taip pat, vyrai turėtų nepamiršti fakto, kad moterims labai reikalingas švelnumas – verta paimti ją už rankos, paglostyti, pakuždėti malonų žodį ar komplimentą. Moterys apskritai labai mėgsta kai jų išrinktasis rodo joms dėmesį. Dailiosios lyties atstovei reikia, kad vyras leistų bent dvidešimt minučių jai pasipasakoti, išsikalbėti grįžus vakare namo. Tačiau jis turi stengtis ne tik klausyti moters žodžių, bet ir iš tiesų juos girdėti bei suprasti kaip ji jaučiasi. Moterims nereikia vyriškų patarimų, jos, savo išvystytos intuicijos dėka, dažniausiai puikiai žino kaip elgtis bet kokioje situacijoje, todėl užtenka tik pasistengti ją išgirsti. Na, o vyrams labai svarbu nuoširdus moters palaikymas bet kurioje gyvenimo srityje.

Taip pat, turite suprasti, kad jūsų partneris, kartu su visais savo trūkumais ir erzinančiomis savybėmis, paprasčiausiai yra jūsų pačių atspindys. Dauguma žmonių dėl visko linkę kaltinti antrąją pusę, nors išties daugiausiai klysta ir situaciją pakeisti gali tik jie patys.

– Kokiais būdais Jūs stengiatės išlaikyti harmoningus santykius savo šeimoje?

-Vyras išmoko mane girdėti. Na, o vienas iš būdų, kurio pagalba išlaikome darnius santykius šeimoje yra vienas kito nevaržymas. Aš manau, kad šeimoje svarbu duoti vienas kitam laisvę užsiimti tuo, kuo nori. Tą mes ir padarėme ir būtent tai padeda mums palaikyti harmoningus santykius. Reikia suprasti ir gerbti kito norus bei siekius, palaikyti jį. Na, o kasdienių buitinių konfliktų išvengiame darbų pasiskirstymo pagalba – kiekvienas žino savo pareigas ir stengiasi jas vykdyti.

– Keliavote po Indiją – ką Jums suteikė ši patirtis?

– Kelionė į Indiją man atvėrė gilią išmintį. Aš atradau maldos, mantros, kasdienės meditacijos, jogos prasmę. Indijoje supratau kiek daug būdų žmogui duota tam, kad jis galėtų kiekvieną rytą pripildyti save dvasine, Dieviška energija ir jos dėka jaustis gerai visą dieną. Aš ir prieš kelionę į Indiją užsiėmiau dvasine praktika, tačiau ta stebuklinga šalis man atvėrė daug platesnius horizontus ir įprasmino viską, ką aš žinojau anksčiau. Mėnesis tolimoje Indijoje atvėrė man akis ir aš mielu noru ten keliaučiau dar daugybę kartų.

Agnieta JONIKIENĖ